xibo - en to da translation catalogue (480 entries)

en: %s assigned to Display Groups
da: %s tildelt skærm Grupper

en: %s scheduled on %s
da: %s planlagt på %s

en: 1 hour
da: 1 time

en: 1 minute
da: 1 minut

en: 10 minutes
da: 10 minutter

en: 12 hours
da: 12 timer

en: 12h Clock
da: 12h ur

en: 15 minutes
da: 15 minutter

en: 24 hours
da: 24 timer

en: 24h Clock
da: 24h ur

en: 30 minutes
da: 30 minutter

en: 4 hours
da: 4 timer

en: 5 minutes
da: 5 minutter

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
da: Det findes i forvejen en fil med det navn, du angav til bibliotekets placering. Vælg venligst en anden placering

en: A message to display when no data is returned from the source
da: En meddelelse skal vises, når ingen data returneres fra kilden

en: A message to display when there are no records returned by the search query
da: En meddelelse skal vises, når der ikke er nogen optegnelser returneres af søgestrengen

en: A module for displaying Currencies information. Uses the Yahoo API
da: Et modul til visning Valuta information. Bruger Yahoo API

en: A module for displaying Stocks information. Uses the Yahoo API
da: Et modul til visning Lagre information. Bruger Yahoo API

en: About
da: Om

en: Access Denied to Display
da: Adgang til Skærm Nægtet

en: Access Denied to DisplayGroup
da: Adgang Nægtet til Skærmgruppe

en: Access Denied to User
da: Adgang nægtet til Bruger

en: Action
da: Hændelse

en: Active
da: Aktiv

en: Add Application
da: Tilføj program

en: Add Campaign
da: Opret kampagne

en: Add Column
da: Tilføj kolonne

en: Add DataSet
da: Tilføj dataset

en: Add DataSet View
da: Tilføj DataSet visning

en: Add Display Group
da: Tilføj skærm gruppe

en: Add Help Link
da: Tilføj Hjælp link

en: Add Layout
da: Tilføj design

en: Add Media
da: Tilføj media

en: Add Resolution
da: Tilføj Opløsning

en: Add Shell Command
da: Tilføj Shell Commando

en: Add Text
da: Tilføj tekst

en: Add User
da: Tilføj bruger

en: Add Webpage
da: Tilføj webside

en: Added %s
da: Tilføjet %s

en: Added Event
da: Tilføjet begivenhed

en: Added Row
da: Række Tilføjet

en: Advanced
da: Avanceret

en: Agenda
da: Dagsorden

en: All
da: Alle

en: Allow PHP to open external URLs
da: Giv PHP tilladelse til at åbne eksterne URL'er

en: Alter Template
da: Ændre Skabelon

en: Always
da: Altid

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
da: En valgfri beskrivelse af layout. (1 - 250 tegn)

en: Applications
da: Applikationer

en: Are you sure you want to delete?
da: Er du sikker på at ville slette?

en: Are you sure you want to logout this user?
da: Er du sikker på at ville logge denne bruger ud?

en: Assign Files
da: Tilknyt Filer

en: Assign Layouts
da: Tilknyt Layouts

en: Assign an item from the Library
da: Tildel et element fra biblioteket

en: Assigned Layouts to %s
da: Tilknyttet Layouts til %s

en: Authorisation Parameters missing from session.
da: Godkendelse Parametre mangler fra session.

en: Authorized applications for user
da: Godkendte programmer for bruger

en: Automatic Restart
da: Automatisk genstart

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
da: Saml og eksporter rele informationer til en tekstfil.

en: Background
da: Baggrund

en: Background Colour
da: Baggrunds farve

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Background thumbnail
da: Baggrund miniature

en: Background transparent?
da: Baggrund gennemsigtig

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
da: Båndbredde forbrug (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
da: Båndbredde forbrug. Grænse %xmdsLimit%

en: Browser
da: Webbrowser

en: CTRL Key required to access Client Information Screen?
da: CTRL tast påkrævet for at få adgang til klient information skærm?

en: Calendar Extension
da: Kalender udvidelse

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Can not have a display without a name
da: Kan ikke have en skærm uden et navn

en: Can not have an end time earlier than your start time
da: Kan ikke have et sluttidspunkt tidligere end din start tid

en: Can't create ZIP. Error Code:
da: Kan ikke oprette ZIP. Fejlkode:

en: Cancel
da: Annuller

en: Cannot find region
da: Kan ikke finde region

en: Change Password
da: Skift adgangskode

en: Change the resolution
da: Ændre opløsningen

en: Close
da: Afslut

en: Collect and Save Data
da: Saml og gem data

en: Collect auditing from this client. Should only be used if there is a problem with the display.
da: Saml revision af denne klient. Bør kun anvendes, hvis der er et problem med skærmen.

en: Column %s not found
da: Kolonne %s kunne ikke blive fundet

en: Column Order
da: Kolonne orden

en: Command Sent to %s
da: Kommando sendt til %s

en: Complete
da: Fuldført

en: Controller called before Slim has been setup
da: Controller kaldt før Slim er opsat

en: Copied %s
da: Kopieret %s

en: Copied %s as %s
da: Kopieret %s som %s

en: Copied as %s
da: Kopieret som %s

en: Copy
da: Kopier

en: Copy of %s
da: Kopi af %s

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
da: Kunne ikke oprette mappen for bibliotekets placering. Sørg venligst for at webserveren har tilladelse til at oprette en mappe på dette sted, eller opret mappen manuelt og tildel webserveren skrive-rettigheder til den.

en: Cursor Start Position
da: Cursor startposition

en: DOM Extension
da: DOM udvidelse

en: DOM XML Extension
da: DOM XML udvidelse

en: Dashboard
da: Oversigt

en: DataSet View
da: DataSet visning

en: DataSets
da: Datasæt

en: Date
da: Dato

en: Day
da: Dag

en: Days
da: Dage

en: December
da: Desember

en: Default
da: Standard

en: Default Layout
da: Standardlayout

en: Delete
da: Slet

en: Delete Display Group
da: Slet skærm gruppe

en: Delete Event.
da: Slet begivenhed.

en: Delete Media
da: Slet medie

en: Delete this Column?
da: Slet denne kolonne?

en: Delete this DataSet?
da: Slet dette DataSet?

en: Delete this Display?
da: Slet denne skærm?

en: Delete this region?
da: Slet denne region?

en: Deleted %s
da: Slettet %s

en: Deleted Event
da: Slettet begivenhed

en: Deleted Row
da: Række Slettet

en: Describe the problem and upload the file you obtained earlier.
da: Beskriv problemet og send filen som du hentede tidligere.

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description can not be longer than 254 characters
da: Beskrivelsen må ikke være længere end 254 tegn

en: Description of Command. This should be a textual description of what the command is trying to achieve. It should not be the actual command string - that is entered on the Display Settings Profile.
da: Kommandoens beskrivelse. Dette bør være en beskrivelse af, hvad kommandoen forsøger at opnå. Det bør ikke være den faktiske kommandostreng - der er opført på Skærmindstillinger profil.

en: Direction
da: Retning

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Disabling %s
da: Deaktiverer %s

en: Display
da: Skærm

en: Display %s with ID %d is now back online.
da: Skærm %s med ID %d er nu online igen.

en: Display %s with ID %d was last seen at %s.
da: Skærm %s med ID %d blev sidst set %s.

en: Display Activity
da: Skærm aktivitet

en: Display Group
da: Skærm gruppe

en: Display Groups
da: Skærm grupper

en: Display Setting Profiles
da: Skærmindstillings profiler

en: Display Settings
da: Skærmindstillinger

en: Display Settings Profile (included with each display)
da: Skærmindstillings profiler (følger med hver skærm)

en: Display a VNC Link?
da: Vis et VNC Link?

en: Display is downloading new files
da: Skærm er igang med at hente nye filer

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
da: Skærm er ikke ajour, men har endnu ikke tjekket ind hos serveren

en: Display is up to date
da: Skærm er ajour

en: DisplayGroups assigned to %s
da: Skærm grupper tildelt til %s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
da: Skærm grupper kan ikke tildeles manuelt til en Dynamisk gruppe

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
da: Skærm grupper kan ikke tildeles manuelt til en Dynamisk gruppe

en: DisplayGroups unassigned from %s
da: Skærm grupper frakoblet fra %s

en: Displays
da: Skærme

en: Displays assigned to %s
da: Skærm tildelt til %s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
da: Skærme kan ikke tildeles manuelt til en Dynamisk gruppe

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
da: Skærme kan ikke tildeles manuelt til en dynamisk gruppe

en: Displays unassigned from %s
da: Skærm frakoblet fra %s

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
da: Ønsker du at få besked via e-mail, hvis der er et problem med denne skærm?

en: Done
da: Udført

en: Done.
da: Færdig.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
da: Dobbeltbuffering hjælper med en jævn afspilningen men skal deaktiveres, hvis der opstår grafikfejl

en: Download Window End Time
da: Hent windows sluttid

en: Download Window Start Time
da: Hent Windows starttid

en: Duration
da: Varighed

en: Duration for Empty Layouts
da: Varighed for tomme Layouts

en: Duration is per item
da: Varighed per enhed

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
da: Dynamiske Skærm Grupper skal have mindst ét angivet kriterier.

en: East
da: Øst

en: Edit
da: Redigér

en: Edit Column
da: Rediger kolonne

en: Edit DataSet
da: Rediger DataSet

en: Edit Display Group
da: Rediger skærm gruppe

en: Edit Event
da: Redigér begivenhed

en: Edit Shell Command
da: Rediger Shell Commando

en: Edit Text
da: Redigér tekst

en: Edit your Display
da: Rediger dine skabaloner

en: Edited %s
da: Redigeret %s

en: Edited Event
da: Redigeret begivenhed

en: Edited Row
da: Række Redigeret

en: Edited Transition
da: Redigeret Overgang

en: Email Address
da: E-mail addresse

en: Email Alert
da: Email alarm

en: Email Alert for Display %s
da: Email Advarsel for Skærm %s

en: Email Alerts
da: Email Advarsler

en: Email maintenance alerts for users with view permissions to effected Displays.
da: Email vedligeholdelse advarsler for brugere med vis tilladelser til effektuerende Displays.

en: Empty
da: Tom

en: Empty Region
da: Tom region

en: Enable Double Buffering
da: Aktiver dobbeltbuffering

en: Enable Mouse
da: Aktiver Mus

en: Enable PowerPoint?
da: Aktiver PowerPoint?

en: Enable stats reporting?
da: Aktiver statistik rapportering?

en: Enable the mouse.
da: Aktiver Musen.

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Error
da: Fejl

en: Export
da: Eksportér

en: Export raw data to CSV
da: Export raw data til CSV

en: February
da: Februar

en: Feed
da: Nyhedskilde

en: File does not exist
da: Fil eksisterer ikke

en: Files assigned to %s
da: Filer tildelt til %s

en: Files unassigned from %s
da: Filer ikke tildelt fra %s

en: First Shown
da: Første viste

en: Free
da: Ledig

en: Friday
da: Fredag

en: From Date
da: Fra dato

en: Function
da: Funktion

en: GD Extension
da: GD udvidelse

en: General
da: Generelt

en: Group
da: Gruppe

en: Groups
da: Grupper

en: Heading
da: Overskrift

en: Height
da: Højde

en: Help
da: Hjælp

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Hours
da: Timer

en: How often should the Player check for new content.
da: Hvor ofte skal Afspilleren kontrollere for nyt indhold.

en: IP Address
da: IP-adresse

en: If an empty layout is detected how long should it remain on screen. Must be greater then 1.
da: Hvis der registreres et tomt layout hvor længe skal det da forblive på skærmen. Skal være større end 1.

en: Image
da: Billed

en: Import
da: Importér

en: Import CSV
da: Importer CSV

en: Imported JSON into %s
da: Importret JSON ind i %s

en: Installed %s
da: Installeret %s

en: Invalid module
da: Ugyldigt modul

en: JSON Extension
da: JSON udvidelse

en: January
da: Januar

en: July
da: Juli

en: June
da: Juni

en: Key for Client Information Screen
da: Tast til klient information skærmen

en: Landscape
da: Liggende

en: Last Accessed
da: Sidst tilgået

en: Last Shown
da: Sidste viste

en: Latest News
da: Sidste Nyt

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
da: Layout navn skal være mellem 1 og 50 tegn

en: Layouts assigned to %s
da: Layouts tildelt til %s

en: Layouts not provided
da: Layouts ikke givet

en: Left Coordinate
da: Venstre koordinat

en: Library
da: Bibliotek

en: Library Location
da: Bibliotekets placering

en: Library Quota
da: Bibliotek kvota

en: Library Size
da: Bibliotek størrelse

en: Library Size Limit
da: Bibliotek størrelse grænse

en: Library Usage
da: Bibliotek forbrug

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
da: Bibliotek forbrug. Grænse %libraryLimit%

en: Library not writable
da: Du kan ikke skrive til biblioteket

en: License
da: Licens

en: Linux Command
da: Linux Commando

en: List Content
da: Vis indhold

en: Location
da: Placering

en: Lock Positions
da: Lås Positioner

en: Log file path name.
da: Logfil stinavn.

en: Logged In
da: Logget ind

en: Login
da: Log ind

en: Logout
da: Log af

en: Lookup Tables cannot be deleted
da: Opslagstabeller kan ikke slettes

en: Lower Row Limit
da: Nedre række grænse

en: Maintenance Disabled
da: Vedligeholdelse Deaktiveret

en: Maintenance key invalid.
da: Vedligeholdelses nøgle ugyldig.

en: Maintenance tasks are disabled at the moment. Please enable them in the &quot;Settings&quot; dialog.
da: Vedligeholdelsesopgaver er slået fra i øjeblikket. Slå dem venligst til i &quot;Settings&quot; dialog.

en: Malformed JSON body, rows and uniqueKeys are required
da: Misdannede JSON krop, rækker og unike nøgler kræves

en: Manage
da: Administrér

en: Manage Membership
da: Administrer Medlemskab

en: March
da: Marts

en: May
da: Maj

en: Media
da: Medie

en: Media Assigned
da: Medie Tildelt

en: Media you own already has this name. Please choose another.
da: Medie som ejer har allerede dette navn, venligst vælg et andet.

en: Members
da: Medlemmer

en: Message
da: Meddelelse

en: Minutes
da: Minutter

en: Missing JSON Body
da: Mangler JSON krop

en: Missing name
da: Manglende navn

en: Missing type
da: Mangler type

en: Modules
da: Moduler

en: Monday
da: Mandag

en: Month
da: Måned

en: Monthly
da: Månedlig

en: My Applications
da: Mine programmer

en: Name
da: Navn

en: Name cannot be empty
da: Navn må ikke være tomt

en: Name must be between 1 and 50 characters
da: Navn skal være mellem 1 og 50 tegn

en: New list content value is invalid as it does not include values for existing data
da: Ny liste indhold værdi er ugyldig, da den ikke omfatter værdier for eksisterende data

en: Next
da: Næste

en: No
da: Nej

en: No data found in request body
da: Ingen data fundet i anmodet krop

en: No display groups selected
da: Ingen skærm gruppe er valgt

en: No playlists to preview
da: Der er ikke nogen afpilsningsliste der kan vises

en: No regions present
da: Ingen regioner tilstede

en: No tags to assign
da: Ingen tags til at tildele

en: North
da: Nord

en: North East
da: Nordøst

en: North West
da: Nordvest

en: Now Showing
da: Nu vises

en: Number of Items
da: Antal enheder

en: Number of Plays
da: Antal afspilninger

en: Number of display slots
da: Antal skærmslots

en: October
da: Oktober

en: Offset Left
da: Indrykning fra venstre

en: Offset Top
da: Indrykning fra toppen

en: Only 1 default per display type is allowed.
da: Kun 1 standard per skærm type er tilladt.

en: Options
da: Indstillinger

en: Order
da: Rækkefølge

en: Order Changed
da: Rækkefølge Ændret

en: Owner
da: Ejer

en: Owner User Group
da: Ejer Bruger gruppe

en: Page
da: Side

en: Page Security
da: Side sikkerhed

en: Page not found
da: Siden kunne ikke findes

en: Password Changed
da: Adgangskode Ændret

en: Passwords do not match
da: Adgangskoderne stemmer ikke overens

en: Path
da: Sti

en: Permissions
da: Rettigheder

en: Permissions Updated
da: Rettigheder Opdateret

en: Phone
da: Trlrfon

en: Phone Number
da: Telefon nummer

en: Please check the bandwidth graphs and display status for %s to investigate the issue.
da: Tjek venligst båndbredde grafer og skærm status for %s for at undersøge sagen.

en: Please enter a Password.
da: Indtast venligst en adgangskode.

en: Please enter a code between 1 and 50 characters
da: Indtast venligst en kode mellem 1 og 50 karakterer

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
da: Indtast venligst et kommandonavn mellem 1 og 254 karakterer

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
da: Indtast venligst en beskrivelse mellem 1 og 1000 karakterer

en: Please enter a display group name
da: Indtast venligst et navn for skærmgruppen

en: Please enter a from date
da: Indtast venligst en startdato

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse eller efterlad det tomt.

en: Please provide a Layout
da: Angiv venligst et Layout

en: Please provide a column heading.
da: Angivt venligst en overskrift for kolonnen.

en: Please provide a from/to date.
da: Angiv en fra / til dato.

en: Please save this file to your PC.
da: Gem denne fil på din PC.

en: Please select a DataSet
da: Vælg et Datasæt

en: Please select at least one option
da: Vælg mindst en mulighed

en: Please select the effect that will be used to transition between items. If all items should be output, select None. Marquee effects are CPU intensive and may not be suitable for lower power displays.
da: Vælg den effekt, som vil blive anvendt til overgangen mellem elementer. Hvis alle elementer skal være output, skal du vælge Ingen. Marquee virkninger er CPU intensive og kan ikke være egnet til laveffekt skærme.

en: Portrait
da: Stående

en: Prevent Sleep?
da: Undgå Dvale?

en: Preview Campaign
da: Forhåndsvisning kampagne

en: Preview Enabled?
da: Eksempel aktiveret?

en: Preview Layout
da: Forhåndsvisning af layout

en: Problem with Form Template
da: Problem med Form Skabelon

en: Recovery for Display %s
da: Genopretning for Skærm %s

en: Recreate the Problem in a new window.
da: Genskab problemet i et nyt vindue.

en: Refresh
da: Opdater

en: Region Options
da: Region egenskaber

en: Repeat every
da: Gentag hvert

en: Report Fault
da: Anmeld fejl

en: Request Screen Shot
da: Anmod om Skærmdump

en: Request sent for %s
da: Anmodning sendt til %s

en: Required file not found for Display and Layout Combination
da: Nødvendig fil ikke fundet for Skærm og layout Kombination

en: Required file not found for Display and Layout Widget
da: Nødvendig fil ikke fundet for Skærm og layout Widget

en: Required file not found for Display and Media Combination
da: Nødvendig fil ikke fundet for Skærm og Medie Kombination

en: Resolution
da: Opløsning

en: Resolutions
da: Opløsninger

en: Retest
da: Test igen

en: Retire
da: Tilbagetræk

en: Retired
da: Forældet

en: Revised
da: Revideret

en: Run Now
da: Kør nu

en: SOAP Extension
da: SOAP udvidelse

en: Saturday
da: Lørdag

en: Save
da: Gem

en: Save Region Positions
da: Gem Region Positioner

en: Save Template
da: Gem skabalon

en: Saved %s
da: Gemt %s

en: Schedule
da: Planlægning

en: Schedule Now
da: Planlæg nu

en: Screen shot interval
da: Skærmdump interval

en: Seconds
da: Sekunder

en: Selected home page does not exist
da: Valgt hjemmeside findes ikke

en: Send Command
da: Send Kommando

en: Send repeat Display Timeouts
da: Send gentage Display Timeout

en: Server Key
da: Server-nøgle

en: Sessions
da: Sessioner

en: Sets the admin message to be displayed on the client page at all times
da: Indstiller administrator meddelelse, der skal vises på klient side på alle tidspunkter

en: Settings
da: Indstillinger

en: Settings Updated
da: Opsætning opdateret

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled?
da: Skal Microsoft PowerPoint være aktiveret?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
da: Skal programikonet vises på proceslinjen?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
da: Skal applikationen sende statistik til CMS.

en: Should the client information screen require the CTRL key?
da: Skal klient information skærmen kræve CTRL tasten?

en: Show the icon in the task bar?
da: Vis ikonet i proceslinjen?

en: Show the table headings?
da: Vis tabeloverskrifterne?

en: Size
da: Størrelse

en: Sorry this function is disabled.
da: Funktionen er deaktiveret, vi beklager.

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
da: Beklager, skrifttyper har ingen redigerbare egenskaber.

en: South
da: Syd

en: South East
da: Sydøst

en: South West
da: Sydvest

en: Statistics
da: Statistik

en: Step
da: Trin

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
da: Opbevar alle HTML ressourcer på det interne lager? Bør vælges, hvis enheden ikke kan vise tekst, ticker, datasæt medier.

en: Sunday
da: Søndag

en: Switched to Debug Mode
da: Skiftet til Fejlfinding

en: Switched to Normal Mode
da: Skiftet til normal tilstand

en: Tags
da: Mærker

en: Take the items from the beginning or the end of the list
da: Tag elementer fra starten eller slutningen af ​​listen

en: Template Missing
da: Skabelon Mangler

en: Templates
da: Skabeloner

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
da: Datoformatet til brug ved visning datoer i CMS.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
da: Standard layout til skærm hvor der ikke er andet indhold.

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
da: Højde af display vindue. 0 = fuld højde.

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
da: Den angivne biblioteksplacering er ikke tom. Angiv venligst placeringen for en tom mappe

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
da: Webserveren har ikke skrive-rettigheder til den angivne bibliotekesplacering. Korriger venligst rettighederne og prøv igen.

en: The Library Location you have picked is not writeable
da: Biblioteket placering, du har valgt er ikke skrivbar

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
da: Navn på skærm - (1 - 50 tegn).

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
da: Navnet på layoutet - (1 - 50 tegn)

en: The Number of RSS items you want to display
da: Antallet af RSS enheder du ønsker at vise

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
da: Bredden af Display Vinduet. 0 = fuld bredde.

en: The default layout to assign for new displays and displays which have their current default deleted.
da: Standard layout tildeles nye skærme og skærme, som har deres nuværende standard slettet.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
da: Varigheden mellem status skærmdump i minutter. 0 for at deaktivere. Advarsel: Dette er båndbredde intensiv.

en: The email address will be used to license this client. This is the email address you provided when you purchased the licence.
da: Den e-mail adresse vil blive brugt til at licensere denne klient. Dette er den e-mail-adresse, du angav, da du købte licensen.

en: The end of the time window to connect to the CMS and download updates.
da: Tidsvinduets sluttid for at oprette forbindelse til CMS og hente opdateringer.

en: The latitude entered is not valid.
da: Den breddegrad indtastede er ikke gyldig.

en: The left pixel position the display window should be sized from.
da: Den venstre pixel position display vinduet skal være dimensioneret fra.

en: The longitude entered is not valid.
da: Den længdegrad indtastede er ikke gyldig.

en: The port number to use for the embedded web server on the Player. Only change this if there is a port conflict reported on the status screen.
da: Portnummeret skal bruges til den integrerede webserver på afspilleren. Ændre kun denne, hvis der er en portkonflikt rapporteret på status skærmen.

en: The position of the cursor when the client starts up.
da: Positionen af markøren, når klienten starter.

en: The start of the time window to connect to the CMS and download updates.
da: Starten af tidsvinduet til at forbinde til CMS og hente opdateringer.

en: The timezone for this display, or empty to use the CMS timezone
da: Tidszonen for denne skærm, efterlad tom for at bruge tidszonen fra CMS

en: The top pixel position the display window should be sized from.
da: Den øverste pixel position display vinduet skal være dimensioneret fra.

en: The value in Number of Items must be numeric.
da: Værdien i Antal enheder skal være numerisk.

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the client
da: Der er elementer i denne layout, som kun kan vurderes af klienten

en: There are no tweets to display
da: Der er ingen tweets at vise

en: There is already a user with this name. Please choose another.
da: Der er allerede en bruger med dette navn. Vælg venligst et andet.

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
da: Der er tilknyttet data i dette data set, kan derfor ikke slettes.

en: This Layout has not been built yet
da: Denne layout er endnu ikke opbygget

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
da: Denne layout er ugyldig og bør ikke planlægges

en: This Layout is ready to play
da: Dette layout er klar til afspilning

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
da: Denne skærm har ingen mac-adresse registreret i forhold til det endnu. Sørg for, at skærmen kører.

en: This library item is in use.
da: Denne biblioteks element er i brug.

en: This should only be set if you want to display the maximum allowed error messaging through the user interface. <br /> Useful for capturing critical php errors and environment issues.
da: Dette bør kun indstilles, hvis du ønsker at vise den maksimalt tilladte fejl meddelelse via brugergrænsefladen. <br /> Nyttigt til at opfange kritiske php fejl og miljøspørgsmål.

en: Thursday
da: Torsdag

en: Tidy Library
da: Ryd biblioteket

en: Tidy Logs
da: Ryd log

en: Tidy Stats
da: Ryd statestik

en: Tidying the Library will delete any temporary files. Are you sure you want to proceed?
da: Ved at rydde biblioteket slettes eventuelle midlertidige filer. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: Tidying your Library will delete any media that is not currently in use.
da: Hvis du sletter dit bibliotek, slettes alle medier, der ikke er i brug.

en: Today
da: Idag

en: Top Coordinate
da: Top koordinat

en: Total Duration
da: Samlet varighed

en: Total Duration (s)
da: Samlet varighed (s)

en: Troubleshooting
da: Fejlsøgning

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
da: Kunne ikke skrive til settings.php. Vi har allerede tidligere tjekket at dette var muligt, så noget er ændret.

en: Unassigned Layouts from %s
da: Fjernet tilknyttede layouts fra %s

en: Undo
da: Fortryd

en: Unexpected Error, please contact support.
da: Uventet fejl, kontakt venligst support.

en: Unknown Display Status
da: Ukendt skærmstatus

en: Unknown Error
da: Ukendt fejl

en: Unknown transition type
da: Ukendt type af overgang

en: Update Interval (mins)
da: Opdateringsinterval (min.)

en: Upgraded %s
da: Opgraderet %s

en: Upper Row Limit
da: Øvre række grænse

en: User
da: Bruger

en: User Group Name cannot be empty.
da: Bruger gruppe navn kan ikke være tomt.

en: User Groups
da: Bruger grupper

en: User Logged Out.
da: Bruger logget ud.

en: User Name
da: Bruger Navn

en: User does not have permission for this homepage
da: Bruger har ikke adgang til denne side

en: User name must be between 1 and 50 characters.
da: Brugernavn skal være mellem 1 og 50 tegn.

en: User not found
da: Bruger ikke fundet

en: Users
da: Bruger

en: Verified
da: Bekræftet

en: Version set for %s
da: Version indstillet til %s

en: Video
da: Videoer

en: View
da: Vis

en: View Columns
da: Vis kolonner

en: View Data
da: Vis data

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
da: Wake on LAN er aktiveret, men du ikke har angivet en tid til at vågne skærmen

en: Wake on Lan sent for %s
da: Wake on Lan sent til %s

en: Weather
da: Vejr

en: Weather Template
da: Vejr Skabelon

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Week
da: Uge

en: Weekly
da: Ugentlig

en: West
da: Vest

en: Which key should activate the client information screen? A single character.
da: Hvilken tast skal aktivere klient information skærmen? Ét enkelt tegn.

en: Width
da: Bredde

en: Windows Command
da: Windows Commando

en: Year
da: År

en: Yearly
da: Årlig

en: Yes
da: Ja

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
da: Du har allerede en skærmgruppe ved navn "%s". Vælg venligst et andet navn.

en: You already own a layout called '%s'. Please choose another name.
da: Du har allerede et layout, der kaldes '% s'. Vælg et andet navn.

en: You do not have permission to assign the provided Layout
da: Du har ikke tilladelse til at tildele den medfølgende Layout

en: You do not have permission to edit this profile
da: Du har ikke rettigheder til at redigerer denne profil

en: You do not have permission to use that dataset
da: Du har ikke rettigheder til at bruge dette datasæt

en: You do not have permissions to delete this layout
da: Du har ikke tilladelse til at slette dette layout

en: You do not have permissions to edit this layout
da: Du har ikke rettigheder til at redigere dette layout

en: You do not have permissions to use this media
da: Du har ikke tilladelse til at bruge dette medie

en: You do not have permissions to view this layout
da: Du har ikke rettigheder til at se dette Layout

en: You have exceeded your maximum number of licensed displays. %d
da: Du har overskredet dit tilladte antal licenserede skærme. %d

en: You have selected a layout that you no longer have permission to use. Please reload the form.
da: Du har valgt et layout, som du ikke længere har tilladelse til at bruge. Venligst genindlæse formularen.

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
da: Du har valgt medier, som du ikke længere har tilladelse til at bruge. Venligst genindlæse formularen.

en: You must enter a duration.
da: Du skal angive en varighed.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
da: Dit bibliotek er fyldt. Bibloteket må max. fylde: %s K

en: Your password does not meet the required complexity
da: Din adgangskode opfylder ikke den krævede kompleksitet

en: seconds
da: sekunder
